Aktualni događaji | 10/06/24

28.6. - 31.8. PROGRAM 24. OSJEČKOG LJETA KULTURE!

28/06/24 - 31/08/24 21:00

OSJEČKO LJETO KULTURE
28/6-31/8 2024

(Petak) 28.6. OTVORENJE OSJEČKOG LJETA KULTURE
4 tenora (Đani Stipaničev, Filip Hozjak, Vladimir Garić, Marko Pecotić) /koncert/
Trg Vatroslava Lisinskog / 21.00h /

(Subota) 29.6. Otvorenje OLJKIĆ-a
Plato ispred Kulturnog centra Osijek / 11.00h /

(Subota) 29.6. ČUVARI PRIČA-NOVA ZEMLJA POČINJE S VAMA /otvorenje izložbe ilustracija uz Festival slikovnice/
Galerija Kulturnog centra Osijek / 16.00 /

(Nedjelja) 30.6. IZ HRVATSKIH PARTITURA /koncert/
Operni solisti i orkestar HNK u Osijeku
Trg Vatroslava Lisinskog / 21.00h /

(Ponedjeljak) 1.7. H. Hesse: STEPSKI VUK /kazališna predstava/
HNK Mostar / Režija: Tamara Kučinović
Dvorište Stare pekare / 21.00 h /

(Srijeda) 3.7. OLJKIĆ: UTOPIJA / kazališna predstava/
Lutkarsko kazalište Mostar / Režija: Vanja Jovanović
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku/ 19.00h /

(Četvrtak) 4.7. Andreja Šimičić: OGLEDALO, OGLEDALCE MOJE… /predavanje ususret izložbi namještaja u Muzeju Slavonije /
Muzej Slavonije / 19.00h /

(Četvrtak) 4.7. TRANSHISTRIA ENSEMBLE / koncert/
Plato ispred Kulturnog centra Osijek /21.00 h/

(Petak) 5.7. ONE SU TU /otvorenje izložbe/
Galerija Kulturnog centra Osijek / 20.00h /

(Petak) 5.7. KNJIŽEVNE VEČERI OLJK-a:  U traganju za izgubljenom poezijom-pjesme Tina Ujevića
Teatar Rugantino
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek / 21.00 sat

(Subota) 6.7. OLJKIĆ: TIM BAJKE /interaktivna pričaonica/
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek / 11.00h /

(Subota) 6.7.  RAZGOVOR UGODNI
Gošća: Vesna Njikoš Pečkaj /u povodu izložbe „Čovjek iza glazbe“-stvaralački opus Julija Njikoša/
Muzej Slavonije / 12.00h /

(Subota) 6.7. NAPOLITANSKE CANZONE / koncert /
Tomislav Mužek, tenor / Darko Domitrović, klavir
Plato ispred Kulturnog centra Osijek / 21.00h /

(Nedjelja) 7.7. TRIO OLJK-a: Bela Nagy, violina/ Maja Iljovski, violončelo / Maro Rica, klavir /koncert/
Dvorište Glazbene škole Franje Kuhača Osijek / 21.00h /

(Ponedjeljak) 8.7. J.B. Moliere: ŠKRTAC / kazališna predstava /
Narodno pozorište TUZLA / Režija: Tamara Damjanović
Dvorište Stare pekare / 21.00h /

(Ponedjeljak) 8.7. ŠEVAC I NJEGOV PIJEVAC / Crimen Ferpecto (105'/ Španjolska, 2004) /projekcija filma/
U suradnji s Veleposlanstvom Kraljevine Španjolske
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek / 21.00h/

(Utorak) 9.7. FLAMENCO : „NAUFRAGIO UNIVERSAL“ ( Univerzalni brodolom)
Marco Vargas & Chloé Brûlé (Španjolska) / plesna predstava/
Plato ispred Kulturnog centra Osijek / 21.00h/

(Utorak) 9.7. ANĐEO UNIŠTENJA / El Angel Exterminador (90'/ Španjolska, 1962) /projekcija filma/
U suradnji s Veleposlanstvom Kraljevine Španjolske
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek / 21.30 /

(Srijeda) 10.7. KHAM MESLIEN, kontrabas (Francuska) / koncert/

Donjodravska obala / 21.00h /

(Srijeda) 10.7. OLJKIĆ: POSTOLAR I VRAG /premijera predstave za djecu/
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku / Režija: Mario Kovač /
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku / 19.00h /

(Četvrtak) 11.7. OLJKIĆ: POSTOLAR I VRAG / predstava za djecu/
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku / Režija: Mario Kovač /
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku / 19.00h /

(Četvrtak) 11.7. AY, CARMELA! / Ay, Carmela (102' / Španjolska, 1990.) /projekcija filma/
U suradnji s Veleposlanstvom Kraljevine Španjolske
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek/ 21.00h /

(Petak) 12.7. ŠUME, ŠUME (Hrvatska, 2024) / projekcija dokumentarnog filma /
Muzej Slavonije / 21.00h/
 
(Subota) 13.7. GASTRO FILM FESTIVAL /projekcija filmova/
U suradnji s Video klubom Mursa
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek / 21.00h /

(Ponedjeljak) 15.7. GOLDEN STRINGS ORCHESTRA / koncert/
Dirigent: Marko Sesar
Plato ispred Kulturnog centra Osijek / 21.00h /

(Utorak) 16.7. PLESNI TJEDAN OLJK-a
Nastasja Štefanić Kralj : MOJA BABUSJA NE POZNAJE IZRAZ BIOPOWER
/plesna predstava/
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek / 20.00h /

(Srijeda) 17.7. PLESNI TJEDAN OLJK-a
Josipa Bubaš: PONOVNO URANJANJE /plesna predstava/
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek /20.00h/

(Četvrtak) 18.7. KNIFER I OSIJEK /predstavljanje kataloga izložbe/
Državni arhiv u Osijeku / 19.00h /

(Četvrtak) 18.7. PLESNI TJEDAN OLJK-a
Jura Ruža: MORPHIN / plesna predstava/
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek / 20.00h/

(Petak) 19.7. PLESNI TJEDAN OLJK-a
Martina Terzić: INSTANT /plesna predstava/
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek /20.00h/

(Petak) 19.7. KLAPA KOLURI (Omiš)
/koncert/
Donjodravska obala /21.00h/

(Subota) 20.7. OLJKIĆ: VRAPČIĆ RICHARD 2 (2023) / sinkronizirani animirani film/ 84'
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek / 11.00h /

(Subota) 20.7. KLASIKA POD ZVIJEZDAMA  /koncert/
Festivalski orkestar OLJK-a
Dvorište Glazbene škole Franje Kuhača u Osijeku / 21.00h /

(Utorak) 23.7.KNJIŽEVNE VEČERI OLJK-a: PORTERET UMJETNICE - MONIKA HERCEG
Sakuntala park / 20.00 h /

(Utorak) 23.7. ELVIS STANIĆ trio /koncert/
Plato ispred Kulturnog centra Osijek / 21.00h/

(Četvrtak) 25.7. David Shiner: KOMIK MOTION / kazališna predstava/
Koprodukcija Teatra Exit, Triko Cirkus Teatra i Ivana Đuričića / Režija: David Shiner
Dvorište Stare pekare / 21.00 h /

(Petak) 26.7. ZLO NE POSTOJI
/ Aku wa sonzai shinai (106' / Japan, 2023  )
/ projekcija filma /
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek / 21.00h /

(Subota) 27.7. OLJKIĆ: ŠKOLA ČAROBNIH ŽIVOTINJA 2 (2024) /sinkronizirani igrani film/
103'
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek / 11.00h /

(Nedjelja) 31.7. HRVOJE HREŠČ, violončelo / KATHARINA BERRÍO QUINTERO, klavir   /koncert/
Dvorište Glazbene škole Franje Kuhača / 21.00h /

(Četvrtak) 1.8. ZANESENI / Eld & lågor ( 100'/ Švedska, 2019 )     
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek / 21.00h /

(Petak) 2.8. ČETVERO MALIH ODRASLIH / Neljä pientä aikuista  ( 122'/ Finska /Švedska, 2023) 
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek / 21.00h /

(Subota) 3.8. OLJKIĆ: LASSIE 2: NOVA PUSTOLOVINA (2024) /sinkronizirani igrani film/ 91'
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek/ 11.00h /

(Subota) 3.8. LOMLJENJE METALOM OPEN AIR /koncerti/

Inmate (Velenje, SLO) / Arises (Zadar) / Sworn To Death (Zagreb) / Okl's FruitLoops  (Novo Mesto, SLO)
Dvorište Stare pekare / 20.00 h /

(Srijeda) 7.8. MIA PEČNIK, klavir /koncert/
Dvorište Glazbene škole Franje Kuhača Osijek / 21.00h /

(Četvrtak) 8.8. AMORE / L'ultima notte di Amore (124' / Italija, 2023)
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek /21.00h /

(Petak) 9.8. 9 MJESECI STROGOG ZATVORA / 9 Mois Ferme ( 82' / Francuska, 2014)
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek /21.00h/

(Subota) 10.8. OLJKIĆ: NESTAŠNA ZUBIĆ VILA (2023) / sinkronizirani animirani film/
85'
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek/ 11.00h

(Subota) 10.8. FRANO LASIĆ TRIO /koncert/

Donjodravska obala / 21.00h /

(Četvrtak) 15.8. JADNICI / Les Miserables (104'/Francuska, 2020)
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek /20.00h/


(Petak) 16.8. INDUST-BAG (Slovenija) / live svirka, razgovor i projekcija dokumentarnog filma „100dB“/
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek / 20.00h /

(Subota) 17.8. KAT EATON ( Velika Britanija) / koncert/
Plato ispred Kulturnog centra Osijek / 20.00h /

(Ponedjeljak) 19.8. KNJIŽEVNE VEČERI OLJK-a: SJEĆANJE NA LUKU PALJETKA
Sakuntala Park /19.00 /

(Ponedjeljak) 19.8.  LUZZU ( 94' / Malta/SAD, 2021 )
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek /20.00h/

(Srijeda) 21.8. BRASS & PERCUSSION SEPTET DUBROVAČKOG SIMFONIJSKOG ORKESTRA
Plato ispred Kulturnog centra Osijek / 20.00h /

(Četvrtak) 22.8. GLUMAC…JE GLUMAC…JE GLUMAC / monodrama /
Režija i gluma: Zijah A. Sokolović
Dvorište Stare pekare / 20.00 sati /

(Petak) 23.8. IZUZETNO DRAMATIČNA DRAMA /kazališna predstava/
Kazališna družina SUSRET  / Režija: Marijan Josipović
Dvorište Stare pekare / 20.00 sati

(Subota) 24.8. OLJKIĆ: TIM BAJKE /interaktivna pričaonica/
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek / 11.00h /

(Subota) 24.8. OLJKIĆ: COMPAGNIE A TROIS: “Touik Touik Philomele“
/ kazališna predstava za bebe i djecu /
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek / 16.00h/

(Subota) 24.8. „BIRTIJA“ /koncert benda L.H.D. (Sisak) uz projekciju nijemog filma „Birtija“ Joze Ivakića /
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek / 20.00h /

(Nedjelja) 25.8. KNJIŽEVNE VEČERI OLJK-a: POEZIJA DELIMIRA REŠICKOG
Sakuntala Park / 19.00 h /

(Ponedjeljak) 26.8. POČETAK /kazališna predstava/
Koprodukcija Teatra Exit, Doma kulture Kristalna kocka vedrine i GK Sisak/ Redateljica: Aida Bukvić
Dvorište Stare pekare / 20.00h /

(Ponedjeljak) 26.8. Valter Milovan: ŠTORIJE Z MORA /uglazbljena poezija/
Sakuntala Park / 19.00 sati /

(Četvrtak) 28.8. TAMBURAŠKI ORKESTAR HRT-a & BRUNO PHILIP, klarinet
Dvorište Stare pekare/20.00h/

(Četvrtak) 29.8. Mira Perić : BLAGOSLOV / monodrama /
Režija: Mira Perić / Igra: Mira Perić
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek / 20.00h /

(Četvrtak) 29.8. JERKO JURIN KVARTET /jazz koncert/
Krovna terasa Kulturnog centra Osijek / 21.00h/

(Petak) 30.8. T. Williams: MAČKA NA VRUĆEM LIMENOM KROVU /kazališna predstava/

HNK VARAŽDIN / Režija: Paolo Tišljarić
Dvorište Stare pekare / 20.00h /

(Subota) 31.8. OLJKIĆ: BAJKA SVA OD ŠEĆERA / predstava za djecu /
Gradsko kazalište Virovitica / Režija: Sara Lustig
Mala dvorana Kulturnog centra Osijek / 11.00h/

(Subota ) 31.8. ZATVARANJE OSJEČKOG LJETA KULTURE
ORKESTAR 100 VIOLINA/ koncert/
Uz potporu Generalnog konzulata Mađarske u Osijeku
Trg Vatroslava Lisinskog / 20.00h /